Muik Hockey r.f. & Muik Hockey Ab

Sorvistvägen 82
66900 Nykarleby

Ishallens besöksadress

Idrottsgränd 3
66900 Nykarleby

Sociala medier

Kontakta oss

Muik Hockey r.f. Styrelse (juniorer)

Ordförande: Peter Lassila 044 2828 090 peter.lassila@nkab.fi
Mikael Cederberg
Anders Granlund
Mikael Sjöström
Carolina Sundqvist
Caj Vestlin
 

Muik Hockey Ab Styrelse (seniorer)

Ordförande: Johan Vestlin 040 8447 362 johan.vestlin@ntc-transport.fi
Per-Erik Lindgrén
Albert Vestlin
 

Muik Representationslag
Tränare: Marcus Ittonen 040 5956 299 marcus.ittonen@muik-hockey.fi
Lagledare: Tommy Isaksson 040 8222 473 aizak82@gmail.com
Lagledare: Mats Lassén 044 7815 442 mats.lassen@lki.net

Muik II
Tränare: Sami Paalanen 050 3365 755 - sami.paalanen@muik-hockey.fi
Lagledare: Mikael Cederberg 050 5902 531 - mikael.cederberg@muik-hockey.fi

Juniorerna
Kontaktperson för Junior- och Målvaktsverksamhet: Jan-Peter Lassila 044 2828 090 peter.lassila@nkab.fi

E1-jun
Tränare: Mikael Hansson 050 5345  micki_hansson@yahoo.se
Tränare: Alexander Komarov 050 5740 513
Lagledare: Carolina Sundkvist 040 9102 952 carolina_sundkvist@hotmail.com 

E2-jun
Tränare: Jani Vestlin 040 7689 987 jani.vestlin@ntc-transport.fi 
Tränare: Krister Hienovirta 050 5963 405 kristerhienovirta@hotmail.com
Lagledare: Pia Kivinen 040 6672 554 kivinenpia@gmail.com
Lagledare: Tony Eklund 050 3573 393 tony.eklund@nkab.fi

F-jun
Tränare: Kim Svanbäck 040 8354 841 k_svanback@hotmail.com
Tränare: Kristel Nordström 045 6944 800 kristelnordstrom@gmail.com
Lagledare: Tommy Hedvall 040 8407 737 t_hedvall@hotmail.com

G-jun och yngre
Tränare: Anders Sundqvist 050 5971 706 antta48@hotmail.com
Lagledare: Sami Kant 050 5489 702 samikant83@gmail.com

Hockeyskolan/Skridskoskola (3-8 åringar) och Easy Hockey
Jan-Peter Lassila 044 2828 090 peter.lassila@nkab.fi

Komarov Arena / Nykarleby Ishall Ab
Ordförande Jani Vestlin 040 7689 987 jani.vestlin@ntc-transport.fi 
Bokningar Mats Lassén 044 7815 442 mats.lassen@lki.net